Postovana Milena kao sto kaze sam naslov imam problem sa dlakama. Vadila  sam krv, odnosno radila test sa hormonima i sve je u redu, jedino mi su mi  malo povecani kortikosteroidi. Ovde u mom mestu odakle sam niko nema pojma  da mi kaze da li taj hormon ima veze sa dlakama ili ne. Svi nesto  lupetaju. Ja ne znam sta cu vise sa dlakama, posebno onim na bradi. To mi najvise smeta. Laser nista ne valja, bar su mi tako rekli oni koji su to  radili. Da li ima neko resenje za mene? Neki lekovi ili nesto. Molim vas  odgovorite mi sto pre.

    Odgovoreno: 08. 01. 2008.
    • Uzroci povecane maljavosti mogu biti razliciti te samim tim i nacini lecenja. Jedan od uzroka svakako moze biti i endokrini ali da bi se o tome sa sigurnoscu govorilo po meni neophodno je da se obratite endokrinologu specijalisti u Nisu ili Beogradu ( zavisno od toga gde vam je blize) sa ciljem da se uradi validno endokrino ispitivanje i donese konacan zakljucak a samim tim i zauzme stav o vasem lecenju. Ovo je posebno neophodno jer navodite da su vam vec od ranije utvrdjene povecane vrednosti kortizola sto svakako nije normalan nalaz. Ass.dr Milena Velojiæ Goluboviæ