Postovani. Da li mozete da mi objasnite sta je Anti-TPOab i koja mu je funkcija. Kod mene je vrijednost tog hormona 338,5. Mene interesuje da li  taj hormon moze da se stabilizuje. Imam 30 god. Inace se lijecim od  hipertireoze vec 2,5 godine. Stanje se stabilizovalo ali poslije porodjaja  se opet pogorsalo.Tsh je 00,2 a ft4 69,76. Pila sam favistan ali mi je nakon mjesec dana ipak porastao na navedenu vrijednost. Prije mjesec dana je bio 58,65. Pijem i propranolol i bromazepam. Ja se osjecam dobro samo ponekad gubim dah posto mi je puls 111. Molila bih vas za savjet.

    Odgovoreno: 03. 01. 2008.
    • Cilj vaseg lecenja je postizanje klinickog i hormonskog poboljsanja koje se odrazava smanjenjem do potpunog povlacenja simptoma bolesti i normalizacijom vrednosti hormona tiroideje, odnosno postiznjem eutiroidnog stanja. Ono sto mogu da zakljucim iz vaseg mejla je da je vasa bolest i posle dve ipo godine aktivna i da se nije postigo zeljeni cilj te mislim da je neophdno da sa vasim endokrinologom razmotrite zasto je to tako kao i mogucnost eventualne promene terapiskog pristupa. Sto se tice vaseg pitanja o antiTPOab to nije hormon vec nivo antitela na enzim tiroidnuperoksidazu i njihove vrednosti kao i vrednosti nekih drugih antitela u prvom redu TRab ( na TSH receptor) mogu ukazivati na eventualnu etiologiju vase bolesti. Ass.dr Milena Velojic Golubovic

Komentari na pitanje: #2195

    • Dobar dan! Mene isto interesuje sta u stvari zadatak tog anti tpo at, jer kod mene u krvnom rezultatu pise da imam vise od 1000 mada njegova referenta vrednost je do 35! Kod hs tsh 8. 97 njrgov ref. Vrednost do 4. 0. Pijem svako jutro euthyrox 100 po jednu tabletu. Vrlo sam zabrinuta zbog rezultata pa nestrpljivo cekam odgovor! Pozdrav

    • Mozete li da mi objasnite sta je anti tg-ab (115) i anti tpo-ab (1000) ?