Postovana, na ultrazvucnom pregeldu stitne zlezde,radiolog iz Doma  zdravlja Nis je na izvestaju napisala da je na desnom  reznjuocena,citiram,''izohegena promena'' vel. 22x26mm. Molim Vas da mi  pojasnite termin ''Izehogena''i takodje Vas molim da mi kazete da li je  moguce sa uputom lekara opste prakse za endokrinologa doci do Vas. Unapred  hvala.

    Odgovoreno: 03. 01. 2008.
    • Uradjeni ultrazvucni pregled ukazuje na izmenjenu gradju stitaste zlezde (postojanje cvora) te svakako bi trebalo da se javite endokrinologu koji bi vas klinicki pregledao, pogledao uradjeni ultrazvucni nalaz i indikovao dalja ispitivanja ako proceni da za tim ima potrebe.Posto vidim da ste iz Nisa mozete se javiti neke srede prepodne u specijalisticku ambulantu Klinike za Endokrinologiju kada ja radim i kada vas mogu pregledati.Potreban vam je samo uput od stane lekara opste prakse. Ass.dr Milena Velojic Golubovic