mozete li mi reci koje su granicne normalne vrednosti za  LH TSH  Estrogen Progesteron Prolaktin Progesteron  nigde ne mogu naci normalne vrednosti, pa Vas stoga molim da mi ih Vi  kazete Hvala

    Odgovoreno: 19. 12. 2007.
    • TSH 0.17-4.05 Vrednosti LH,estrogena i progesterona su razlicite za žene i muškarce.Takodje, kod zena zavise od faze ciklusa ili toga da li je zena u reproduktivnoj fazi ili u menopauzi.Pošto pretpostavljam da pitate za sebe i da ste mladja osoba dacu vam te vrednosti : LH: folikularna faza 1-10,sredina ciklusa 10-80,luteinska faza 0.4-15; estrogen :fol.faza 25-100, sredina ci.150-450, lut.faz.70-220; progeteron: fol.faz.1-9.5,sredina ci.2-18,lut.faz.9,5-75. Prolaktin ide do 800. Vrednosti mogu biti i malo povecane ili smanjene zavisno od laboratorije u kojoj se i metode kojom se odredjuje nivo ovih hormona. Ass.dr Milena Velojić Golubović