Postovani Dr.Anticu i Ass.dr.Milena Velojic Golubovic zelim da vam se zahvalim na predhodnom odgovoru!Poslusala sam vas savet i posetila sam endokrinologa na VMA.DrDjuran mi je rekla da obustavim terapiju sa dostinexom,i u januaru mi je zakazala analize prolaktina koje ce se raditi u 8h 11h i 13h a zatim cemi raditi magnetnu rezonancu.preporucili ste mi detaljan klinicki pregled da li mi mozete reci sta on podrazumeva i da li mislite da je endokrinolog postupio za sada ispravno?Sta da radim u medjuvremenu kako da se ponasam jer mi januar izgleda kao vecnost!!!Unapred zahvalana za odgovore kao i za tekst objavnjen na ovom sajtu o hiperprolaktinemiji!!!NAJBOLJI STE

    Odgovoreno: 17. 12. 2007.
    • Kod vas postoji poremecaj menstrualnog ciklusa ciji uzroci mogu biti razlici.Jedan od cestih uzroka jeste hiperprolaktinemija koju vas endorinolog zeli da potvrdi ili odbaci odredjivanjem profila prolaktina u krvi i ako dokaze istu da uradi MR hipofize, obzirom da je najcesci uzrok koji do nje dovodi mikroadenom hipofize tkz. Prolaktinom. Isptivanje je odlozeno za januar obzirom da ste koristili lek Dostinex koji inace blokira sekreciju prolaktina iz hipofize, te testiranje u ovom trenutku ne bi bilo validno. Ako ispitivanje ne dokaze hiperprolaktinemiju onada se vas problem vraca na teren ginekologa, odnosno na potrebu izazivanja ciklusa primenom lekova koji se u tu svrhu koriste. Ass.dr Milena Velojic Golubovic