Postovani,  Ovim putem, zeleo bih da Vas zamolim za pomoc;  Naime, ceo svoj zivot spadam u kategoriju gojaznih osoba. Napominjem da  imam 32 godine i da sam visok 183 cm.  Nekoliko puta sam pokusavao i uspevao da skinem kilograme nezdravim  dijetama i iscrpljivanjem organizma (i u tome sam uspevao, ali uz  kratkotrajne efekte). Cak sam pre 9 godina dosao do 80 kg, ali sam i dalje  imao velike grudi kao zena i koza na stomaku mi je visila.  Pre godinu dana sam konacno uradio "pravu stvar" (bar mislim) i krenuo sam  sa svakodnevnim fizickim aktivnostima uz blago smanjen unos hrane. Kada  sam poceo, obim struka mi je iznosio 176 cm, a sada je (stagnira vec par  meseci) 140 cm. Osecam se odlicno, vezbam svaki dan i nameravam da tako  nastavim.  Tu dolazimo do mog velikog problema - ono sto vezbanje ne moze da resi su  moje grudi i moj stomak koji, nakon sto sam izgubio dosta kilograma, vise.  Takodje, moram da napomenem da ispod leve pazusne jame imam lipom koji je  prilicno velik i zahvata deo ruke.  Sta mi Vi preporucujete? Voleo bih da se moj trud konacno isplati.  S'postovanjem,

    Odgovoreno: 17. 12. 2007.
    • Gubitak telesne tezine se obicno susrece sa problemom opustanja koze koja je dugo bila rastegnuta viskom kilograma zbog zega se i ne preporucuje veliki gubitak kilograma za kratko vreme.U vasem slucaju mislim da ce uporne fizicke vezbe dati rezultate zatezanja koze ali da je potrebna upornost i strpljenje.Sto se tice lipoma zbog njega se obratite hirurgu koji vam isti moze vrlo uspesno odstraniti. Ass.dr Milena Velojic Golubovic