Uvazeni doktore Anticu,  U pripremi za operaciju polovinom Aprila ove godine uradjene su mi hormonske analize gde su vrdnosti T3 i TsH bile u granicama a T4=208,8. Operacija je odlozena na mesec dana a u medjuvremenu sam uradio i ultra zvuk stitaste zlezde koji glasi :"Stitasta zlezda je normalne velicine i exostrukture. U desnom lobusu anteriorno i kaudalno lako hipoexogen, nehomogen nodus 6x6mm. U levom lobusu anteriorno hipoehogen, homogen modus 5x5mm". 06.12.2007 godine uradjene su mi ponovo hormonske analize i rezultati su sledeci:T3=1.15, > T4=110 i TsH=1.41. > Nikakvu terapiju ne koristim. Molio bih Vase misljenje.

    Odgovoreno: 17. 12. 2007.
    • Vi imate u gradji izmenjenu stitastu zlezdu (prisustvo cvorova) cija je funkcija normalna, tako da u ovom trenutku ne zahtevate nikakvo specificno lecenje osim periodicne ( na cetiri do sest meseci) ultrazvucne kontrole. U eventualnom slucaju pojave nekih tegoba bilo bi indikovano ponovo uraditi i kontrolu tiroidnih hormona. Ass.dr Milena Velojic Golubovic