Postovani doktore Anticu imam veliki problem i molim Vas da mi pomognete.Imam hormonski poremecaj a moje analize glase ovako: > > 2 dan cklusa:Estradiol 103;FSH 7,63; LH 5,94; Progesteron 4,3;Prolaktin 751,0; Testosteron 0,37; i CA-125 17,1 > 14 dan ciklusa:FSH 9,58;LH 9,91;Progesteron 1,4. > 21 dan ciklusa:Progesteron 1,3 > S'ginikoloske strane obratila sam se dr Stefanovicu a moj ginekolog mi je prepisao lek dostinex na svaka 72 sata po pola tablete. > Da li bi terbala da uradim jos neke analize? > > Moje misnjenje je da treba i Vama da se obratim jer moji hormni su pravi haos,imala sam dosta stresnih situacija koje su mozda uticale na hormone i samim tim izostanak ciklusa i do 60 dana!Za manje od godinu dana ugojila sam se 30 kilograma,sto je vema uticalo na moju psihu,povukla sam se i izbegavam kontakt sa okolinom jer sam se totalno deformisala a dijete i teretana mi nisu bile od koristi dok mi je apetit veoma mali.Kako da dovedem hormone u ravnotezu i da smanjim kilazu jer kao dete operisana sam od iscasenja kukova(oba kuka) i trenutna kilaza mi je veliki problem tako da i ako se sve regulise s'ginekoloske strane ja nebih smela ostati trudna sa ovom kilazom jer povecenje kilaze bilo bi pogubno za moje kukove!!! > Molim Vas pomozite mi, svi mi uglavnom preporucuju kontraceptivne pilule ali ja ih kategoricki odbijam,jer smatram da bez saglasnosti endokkrinologa one nisu resenje!!!Da li mi mozete preporuciti nekog endokrinologa u Bgd??? Unapred zehvalna

    Odgovoreno: 07. 12. 2007.
    • Moj savet vama je da se pored ginekologa obratite svakako i endokrinologu koji bi sa vama porazgovarao, uradio klinički pregled i ako smatra potrebnim inicirao još neka dodatna ispitivanja na osnovu čega bi tek bilo moguće doneti konačne zaključke.Što se tiče rezultata koje navodite jasno je da postoji hormonski disbalans koji zahteva adekvatni terapiski pristup ali se o vrsti istog ne bih izjašnjavala obzirom da fali pregled endokrinologa. Ass.dr Milena Velojić Golubović