Postovani,  Imam 30 godina i dobila sam terapiju Euthyrox 50mg i interesuje me koje su kontraindikacije tog leka tacnije da li moze biti posledica tog leka maljavost, gojaznost itd. Hvala

    Odgovoreno: 05. 12. 2007.
    • nažalost u vašem mejlu se ne navodi razlog zbog koga vam je lek Euthyrox propisan ali ukoliko je ukljućen po indikacijama ( npr. smanjena funkcija štitaste žlezde ) onda nema kontraindikacije za njegovu primenu niti se mogu oćekivati neki neželjeni efekti. U slučaju predoziranja istim mogu se javiti tegobe u vidu lupanja srca,pojačanog znojenja, povečane nervoze, gubitka telesne težine mada ponavljam, ako je lek ukljućen adekvatno ( prema indikacijama) i u adekvatnoj dozi, pojavu tih simptoma ne treba očekivati. Puno pozdrava, Ass.dr Milena Velojić Golubović