Postovanje Dr.Slobodane,..! ..Ja sam dijabeticar vec 7 godina ,tip 2,3 puta dnevno uzimam insulun i prilicno je tesko islo sa secerom zadnjih 6 godina..o.k..itd.. ..mene konkretno zanima da li se moze pankreas transplatirati i gde to rade,u kojoj zemlji ...ja zivim u USA Mnogo Hvala i mnogo uspeha u radu i zivotu..!!! S.S.

    Odgovoreno: 18. 05. 2008.
    • Transplatacija pankreasa se radi istovremeno sa transplatacijom bubrega u osoba sa terminalnom bubreznom slaboscu nastalom usled postojanja secerne bolesti. Ove opasne i teske operativne zahvate rade specijalizovane  institucije kojih ima par u svetu ali svakako i u SADu. Po tome sto pisete vi svakako niste indikovani za ovu po zivot inace opasnu proceduru.