Poštovani doktore, Zbog 3,5 puta uvećanog TSH i povišenog holesterola počela sam da uzimam Letrox 50 i Sortis 20. Doktoru sam previdela da kažem da sam pre par godina bila pod neurolepticima i da sada primam Haldol-depo na šest nedelja. Pre primene Letroxa osećala sam se psihički odlično ali zbog TSH hormona nekako bez energije i malaksalo. Nakon primene Letroxa nervozna sam, imam povremenu glavobolju teško zaspim i teško se budim.Umor se povećao. Hoće li simptomi proći i da li je kontaindikovana terapija sa Haldolom? Hvala na odgovoru unapred. Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 18. 05. 2008.
    • Misljenja sam da simptomi koje navodite nisu u vezi sa upotrebom levotiroksina (tbl. Letrox) i da te dve stvari ne treba dovoditi u vezu.Naravno postoji mogucnost i da vam je doza od 50mikrograma mozda velika te da su simptomi posledica vece doze sto ce se kontrolnim odredjivanjem nivoa hormona (FT4 i TSH) razjasniti.