Nekih godinuipo sam dijabeticar, a ves skoro godinu dana test HBA1C mi je nesto uvecan poslednji put je bio, pre par nedelja 8,4%.Po svojim informacijama gornja granica je 6.5%.Da li je moj hemoglobin dosta uvecan i da li dovodi do velikih ostecena ako se krece oko 8?

    Odgovoreno: 16. 05. 2008.
    • Vrednost HbA1c koju navodite jeste nezadovoljavajuca i apsolutno zahteva korekciju vaseg dosadasnjeg terapiskog pristupa. Da bi se sprecila pojava komplikacija secerne bolseti on mora biti ispod 7.