Poštovani, Već dva meseca imam problema sa oteklim i bolnim grudima. Bol i otok se nisu smanjivali ni tokom menstruacija koje sam dobijala u tom periodu. Takođe, često dobijam bubuljice koje nisam imala čak ni u pubertetu, i primetila sam da mi se na bokovima nakupljaju masne naslage koji takođe nikada nisam imala. Hirurg me je uputio na UZ dojki (uredan nalaz) i kod endokrinologa. Možete li mi reći koje će analize biti potrebne i o kom je poremećaju reč?

    Odgovoreno: 16. 05. 2008.
    • O kom se poremecaju radi ne mogu vam bez pregleda i uvida u vase nalaze reci, ali vas savetujem da se svakako obratite endokrinologu, koji ce vas pregledati i indikovati potrebne hormonske analize, u prvom redu nivo prolaktina.