Od 2003.god.lečim se od hipertiroze,posledice su i egzotalmus na oba oka. trenutno sam na blok terapiji 1/4 Favistana i 50 mg Lentroxa.Analizom krvi od trenutka bolesti holesterol mi je uvek povećan i ako se pridržavam dijetalnog načina ishrane.Trenutno mi je lekar ošte prakse prepisao Sortis 1x20mg jer je ukupan holesterol 8.Ordinirajući endokrinolog tvrdi da svaka upotreba leka za snižavanje nivoa holesterola ne bi imala smisla jer je žlezda blokirala ....Ne shvatam pa Vas molim da mi objasnite ako je to tačno i da li treba da koristim Sortis. Pozdrav

    Odgovoreno: 16. 05. 2008.
    • Vas endokrinolog smara da je postojeci poremecaj metabolizma holesterola posledica smanjene funkcije stitnjace nastale postupkom lecenja osnovne bolesti te da samim tim ne treba leciti povisen nivo holesterola vec obolelu zlezdu. Ako se po postizanju eutiroidnog stanja (normalna funkcija zlezde) hiperholesterolemija ne bude korigovala, svakako ce se nametnuti potreba njenog lecenja.