Postovana, pisem Vam vec treci put u roku od dve nedelje, zelim da Vam se zahvalim na dosadasnjim odgovorima! Naime, imam jednu nedoumicu, ispostavilo se da je moja dijagnoza hasimoto. Zanima me da li smem da se bavim nekim fizickim aktivnostima, joga recimo...ne koristim nikakvu terapiju za sada(kontrola je za 4-6 meseci). Da li je obavezno da cu se uskoro drasticno ugojiti? Hvala puno!

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Sve aktivnosti su vam dozvoljene. Neophodna je redovna kontrola TSH i T4. Sve dok su vrednosti TSH ispod 10 nema potrebe za uvodjenjem terapije. Ne vidim zasto bi ste se ugojili?
      Ass.dr Milerna Velojic Golubovic