Vec neko vreme iz desne dojke pomalo i povremeno curi belicast iscedak sa mirisom mleka i ginekolog me je savetovala da proverim prolaktin koji je zaista uvecan i to na 771 pa sam se zabrinula. Trebala sam da idem na ultrazvuk ali sam pre 5 dana dobila boginje ( u 28.godini zamislite!) pa me interesuje sta taj prolaktin u stvari govori o mojim hormonima i koji su mi sledeci koraci kad ozdravim? Unapred se zahvaljujem, sve najbolje. Edit

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Prolaktin je hormon koji luci hipofiza i njegova uloga je da omoguci laktaciju u postpartalnom periodu (nakon porodjaja). Hipersekrecija ovog hormona  van ovog perioda, kao sto je slucaj kod vas, nije fizioloska i zahteva ispitivanje radi utvrdjivanja uzroka i naravno lecenja, te vam stoga savetujem da se odmah po izlecenju boginja javite endokrinologu radi daljeg ispitivanja.
      Ass.dr Milena Velojic Golubovic