Postovana, pisala sam Vam pre nedelju dana, zahvaljujem Vam se na prethodnom odgovoru. Ukratko, imam dva nodusa na stitnoj zlezdi, na oba reznja, jedan velicine 8mm, drugi 6mm. Rezanj na kome je nodus od 8mm je blago uvecan. Uradila sam dodatne nalaze i molim Vas za misljenje. Hvala! LABORATORIJSKI NALAZ ANALIZA REZULTAT JEDINICE REF. VRED. T3 (ukupni T3) 1.01 ng/mL 0.79-1.49 T4 (ukupni tiroksin) 115.26 nmol/L 57,92 154,4 TSH (ultrasenzitivni) 2.809 mU/L 0.47 - 4.64 TG (Tireoglobulin) 1.50 ug/mL 5-40 TG-ANTITELA 25 IU/mL <140 Anti TPO (Anti Mc-Ab) 17.0 IU/mL <12 TSH RECEPTORSKA At 1,7 U/L <1,8 CALCITONIN 4 pg/ml do 13,0

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • Vrednost TPOat vam je povisena, sto ukazuje na postojanje autoiminog upalnog procesa u stitastoj zlezdi, poznatog kao Hashimotov tiroiditis. U ovom trenutku on ne zahteva nikakvo specificno lecenje, vec samo periodicne ultrazvucne kontrole kao i kontrole nivoa TPO i TG antitela,T4 i TSH, obzirom da ovo oboljenje vremenom dovodi do smanjenja funkcije stitaste zlezde, odnosno do razvoja hipotireoze. Sve ostale uradjene analize su vam u ovom trenutku u referentnom opsegu. Naredna kontrola za 4 do 6 meseci.
      Ass.dr Milena Velojic Golubovic