Postovani/a, bicu Vam zahvalna ukoliko mi objasnite na sta upucuje nalaz Color doppler-a karotida i verteb. arterija koji glasi: Obostrano ACC, ACI i ACE primerene sirine lumena, brzina i spektara. Nema hemodinamski znacajnih stenoza. Obostrano vertebralne arterije primerene sirine lumena, pocetno tortuozne zbog degenerativnih promena vratne kicme u distalnom delu. Brzine i spektri primereni. Stitna zlezda difuzno uvecana, inhomogena, prozeta sitnim hipoehogenim promenama, prakticno bez vidljivog normalnog tkiva stitne zlezde po ehogenosti. Rec je o zenskoj osobi, 1933. godiste. Upucena je na dalja ispitivanja stitne zlezde. Hvala Vam na posvecenom vremenu.

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • Uradjeni ultrazvucni pregled ukazuje da je zlezda ispitivane osobe izmenjena u gradji i da zahteva dalji pregled od srane endokrinologa, koji ce po svemu sudeci indikovati, pored vec uradjenog morfoloskog i funkcionalno ispitivanje. Drugim recima, sa rezultatom ultrazvucnog pregleda javi te se endokrinologu radi dalje procene i naravno zauzimanja konacnog stava o diajgnozi i daljem lecenju.
      Ass.dr Milena Velojic Golubovic