Postovani profesore, imam 30 godina i vec 8 godina imam problem sa hiperfunkcijom stitine zlezde. Ona je normalnog oblika i bez promena. Doktorka koja me je lecila do prosle godine je bila izricito protiv operacije jer je smatrala da ja nemam veliki problem (pila sam propranolol, propitiouracila i lexilium) i imala 2 remisije. Tada sam resila da promenim lekara. Drugi doktor je smatrao da mi je operacija neophodna jer ocigledno lekovi ne pomazu ali je prepisao favistan i propranolol. Bilo mi je bolje, ali sam imala spontani u januaru prosle godine i od tada nisam pila lekove i hormoni su bili uredni do pre 10 dana kada je jedan stres sve pokrenuo. Molim Vas za savet i misljenje da li da idem na operaciju ili da nastavim sa lekovima

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • Koliko razumem vi vec osam godina bezuspesno pokusavate da se primenom medikamentne terapije izlecite. Sam taj podatak jasno ukazuje na potrebu promene nacina lecenja.
      Ass.dr Milenaq Velojic Golubovic