Moja majka vec dve godine oseca se malaksalo nema snage i dosta gubi na tezini.Radjene su analize krvi svi rezultati su bili dobri sem sedimentacije koja je visoka 80.Na skeneru jetre je otkrivenapromena u 7 segmentu 27-25mmHipodenozna promena.Medjutim skener radjen pre neki dan je pokazao sledece. Soliturna fokulna promena u jetri udruzena sa retroperitonelanom i merenterijalnom limfode nomegalijom u sklopu osnovne bolesti limfom. Laesiofocalis hepatisd 14,4 LYMPHANODENO PATHIA RETROPERINOTEALE.Sta dalje mora li biopsija i da li ima neke nade za izlecenje. Hvala i pozdrav.

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • Vrlo je bitno odreriti tip linfoma kao i proceniti trenutnu rasprostranjenost bolesti jer od toga zavisi koji ce se nacin terapije primeniti a svakako i prognoza bolesti. Jedino sto mogu sa sigurnoscu reci je da se radi o ozbiljnoj i teskoj bolesti kao i da efekat terapije na zalost nije moguce unapred predvideti.
      Ass.dr Milena Velojic Golubovic