1. Uticaj razvoda na malo dete

    Pitanje broj: #157800

    Poštovani,

    Da odmah istaknem da se ne radi o adolescentu nego djetetu od 3 godine (nisam uspjela naći odgovarajuću kategoriju, ukoliko postoji). Naime, trenutno sam u procesu razvoda (sporazumni, bez tenzija i rasprava). Radi mog novog posla, sin je trenutno s tatom, dok se malo ne smiri situacija oko selidbe i prilagodbe. Pošto bivši muž krajem godine također prelazi na novi posao i živjeti ćemo u različitim gradovima, dogovorili smo da sin neko vrijeme bude sa mnom (kod koga će boraviti nakon tog perioda ovisi o njegovoj prilagodbi i našim dogovorima). Ono što me zanima jest da li je za sina bolje da taj period bude kraći (2-3 mjeseca) ili da kod mene bude cijelu vrtićku sezonu (rujan - srpanj)? Da napomenem da sva pitanja oko razvoda rješavamo mirno, tako da smo oboje otvoreni za dogovor. Samo nas zanima kako će ta promjena utjecati na sina i koji vremenski period je bolji za njega, pošto nam je on oboma na prvom mjestu i nastojimo naći neko optimalno rješenje s obzirom na situaciju. Vjerujemo da mu je bolje da provede duži period, ali me ipak zanima dodatno mišljenje.

    Odgovoreno: 22. 06. 2018.
    • Poštovana,

      Svako dete je individua za sebe i najbitnije je da osluškujete njegove potrebe. Ako je Vaše dete po prvi put u vrtiću mozda bi najbolje bilo da se usmerite na privikavanje i polazak u vrtiću, što znači da kod vas provede vrtićku sezonu uz česte posete njegovog oca i uključivanje u vaše svakodnevne nove rutine.