Zovem se Tina i imam dvanaest godina, cesto mi se desava da u skoli izgubim pojam o vremenu,bole me oci kada gledam jake boje Bila sam kod neurologa i on je postavio dijagnozu da je to migrene. Po ceo dan bi htela da spavam,budim se ne ispavana,ali sam primetila da me glava mnogo vise boli kada ucim,citam,kada sam napolju. Prvo sam nasla resenja tome a to je da spavam,cesto mi se desava da lignem oko cetiri popodne i ustanem u pola dva uvece ali opet nisam odmorna. Cak ni roditelji mi ne veruju vise,a mene stalno boli glava, smetaju mi boje,vrti mi se u glavi,boli me kicma. Takodje kada sam probala da se obratim skolskom psiholugu rekao mi je da su to problemi za lekara. Ja ne znam da li je sve ovo na psiholoskoj bazi,znam da bi isla i u ludnicu samo da prodje. Ja se roditeljima vise ne zalim zato sto primecujem da mi vise ne veruju,cak i sama uzimam lekove. Meni su glavobolje pocele pre godinu i tri meseca,a to se desilo kada sam pala i pocela da se tresem,sada se ne tresem cele vec samo ruke,kada sam pala unesvestila sam se i kada me je tata podigao nisam znala ko je samo sam plakala. nakon toga trebelo mi je cetiri dana da se setim sta se dogodilo tog dana. Nakon toga moje glavobolje su se povecale prvo sam to krila roditeljima. Dok mama nije primetila da se nesto dogadja sa mnom,isla sam na CT glave i on je uredan,molim vas da mi odgovorite da li je ovo na psiholoskoj bazi. U NAPRED HVALA

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Draga Tina, sa 12 godina pokazuješ veliku odgovornost prema svom zdravlju.Od svih ozbiljnih pregleda koje su imala, nisi mi napisala da ti je učinjeno E.E.G. snimanje. Ovo snimanje je bezbolno i neophodno je da bi se kompletirali pregledi koji su neophodni. Zbog toga ti savetujem da ponovo odeš kod lekara, ali ukoliko je moguće kod dečjeg neurologa, a ne neurologa za odrasle i ispričaš ovo što si meni napisala,
      pogotovo za padanje u nesvest, trešenje tela i ruku. Uredan CT ne mora da znači da ti nemaš ili čak izmišljaš tegobe. "Psihološka baza" uvek prati telesne tegobe, jer je sasvim prirodno da se ljudi zabrinu kada sumnjaju u dobro zdravlje.