sin ima 16 god i jos uvjek ima problema sa mokrenjem u krevet.koristili smo po receptu pedijatra ,,minirin,,koji je ubrizgavao u nos ali mije pomoglo ,mokrenje se nastavilo.uradjen je ultrazvuk stomaka koji je bio uredan.cesto putuje sa skolom i nogometnim klubom u kom igra ali samo ako su putovanja na jedan dan ako treba prenocit izbjegava zbog svog problema..

    Odgovoreno: 08. 05. 2008.
    • Sa noćno mokrenje predstavlja veliki stres za adolescenta. Ukoliko se ne radi o primarnoj enurezi, kako mi nazivamo umokravanje bez prethodno suvog perioda, a koje nastaje najčešće zbog problema sa anatomijom mokraćnih puteva, onda se radi o tzv.sekundarnoj enurezi koja se javlja nakon dužeg "suvog" perioda od nekoliko meseci i usvojenih higijenskih navika . Razlog zbog kojih se javlja ovaj drugi oblik noćnog mokrenja u 16 godina, obično više nije povezan sa samim noćnim mokrenjem, koje se kao simptom odvojilo od svog primarnog uzroka. Primena Minirina je korisna, ali efikasna samo dok se lek primenjuje. Značajno bolje rezultate daje primena bihejvioralnih intervencija, prvenstveno korišćenje "pi-pi" alarma koji omogućava buđenje čim prva kap namokri senzor. To je uspešan metod stvaranja uslovnog refleksa između mokraćne bešike i mozga koji se budi kada god je mokraćna bešika puna. Savetujem vam da potražite stručnjaka u vašem mestu stanovanja koji je upoznat sa primenom ovog metoda lečanja noćnog mokrenja i koji razume koliko je adolescentu sa ovim problemom teško da se sa njim nosi. Srdačno