Poštovani, naše dete uzrasta 9 godina je na terapiji hormonom rasta. Zanima nas do kad će primati terapiju? Hvala Vam na izdvojenom vremenu.

    Odgovoreno: 08. 06. 2022.
    • Poštovani,

      Hormon rasta se primenjuje dok traje rast u visinu. Nakon završetka rasta može se primenjivati i u adultnom periodu kod pojedinih slučajeva. Cilj ove terapije je normalizacija visine u detinjstvu, postizanje optimalne finalne adultne visine, poboljšanje mišićne mase i koštanog tkiva kao i postizanje opšteg blagostanja.