Na pregledu kod pedijatra detetu su izmerene niže vrednosti hormona rasta. Da li postoji mogućnost nadoknade ovog hormona i da li je on dostupan u Srbiji? Hvala Vam!

    Odgovoreno: 08. 06. 2022.
    • Svakodnevnom primenom potkožnim ubrizgavajem rekombinantne humane forme  hormona rasta, nadoknađujemo deficit hormona. Dostupan je u neograničenim količinama i izdaje se na recept. Ova terapija je jako efikasna i što je najbitnije bezbedna. Radi se o potkožnim injekcijama koje se daju svake večeri. Efekti ove terapije se ogledaju u vidu promocije linearnog rasta, mišične mase, smanjenja masnog tkiva, poboljšanja kognitivne funkcije.