postovani gospodine imam 33 godine i ciste na bubrezima one rastu sadasnja dimenzija ciste na l bub. je3.3x2.7x2.6 dali se mogu lijeciti i kojim lijekovima ili operisati ,dali one mogu uzrokovati nadimanje u stomaku unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 17. 08. 2008.
    • Pojedinacne ciste na bubrezima ne predstavljaju ozbilja problem.Policisticna bolest bubrega je nasledna bolest i to je ozbiljiji problem, ali se iz pitanja vidi da se o tome najverovatnijije ne radi kod Vas.Pojedinacne ciste na bubrezima se ne mogu leciti lekovima, niiti hiruskom intervencijom, niti je to potrebno, osim ako znacajno ne rastu i ne prave znacajne probleme u oticanju mokrace i funkciji bubrega. Ukoliko je potrebno nesto raditi to je eventualno punkcija i sklerozacija tih cisti, sto se radi na interventnoj radiologiji. To ce proceniti Vas ordinirajuci lekar, urolog ili nefrolog.Ciste na bubrezima ne mog izazivati nadimanje u stomaku.