So golema pocit vi se obrakam od Makedonija. Se raboti za mojata 7 god. kerkicka koja na nepolni 3god. i se pojavi bakterijata E.Koli. Od togos pa do denes primame jaki antibiotici( posled Pancef od okolu 2 nedeli zavrsi) no taa e sekojpat prisutna vo urinata. Momentalno pie FUROLIN za prv pat, i toa pomalku od 1 mesec( 1/4 navecer). Na skenot na bubrezi se pokaza namalena funkcija na desniot bubreg L=58 D=43 preplaseni sme za zdravjeto na nasata kerkicka. Sledi uste edno ispituvawe no seuste neznaeme tocno kako ke bide zasto nefrologot nejzin e na odmor samo znam deka e na patofiziologija i e snimanje na bubrezite ????? Pieme i caj od Brusnica. Ve molam, ve molam da mi kazete nesto poveke okolu mojot problem zasto mi e vasto i drugo mislewe, ili moze postoi i nekoj drug nacin za koj nie neznaeme. Odnapred blagodarna M. Daniela

    Odgovoreno: 17. 08. 2008.
    • Problemi koje Vasa cerka ima sa infekcijom mokracnih puteva koji traju četiri godine zahtevaju ozbiljno nefrolosko i urolosko ispitivanje, ukoliko do sada nije uradjeno, sto se iz pisma ne moze zakljuciti.Ucestale i ponavljane infekcije mokracnih puteva u dece najcesce pobudjuju sumnju na neku urodjenu anomaliju mokracnih puteva, od kojih se mnoge mogu korigovati ako se na vreme otkriju. Tu pre svega mislim na vezikoureteralni refluks.U svakom slucaju dugotrajna primena antibiotika nije pozeljna,a pogotovu ako daje polovicne rezultate ili ih uopste ne daje. Ja se iskreno nadama da se ne radi o nekom ozbiljnijem probljemu kod Vase ćerke, ali morate se javiti pedijatrijskom nefrologu i pedjatrijskon urologu na Klinici u Skoplju, koji će sigurno detaljnoizanaliztirati dosadašnja ispitivanja, eventualno pre4dložiti dodatna ispitivanja i mere daljeg lecenja.Ja Vam detaljnije ne mogu odgovoriti i tvrditi nista, posto i nemam sve parametre u Vasem pismu za to sem to ste naveli da ima ceste infekcije mokracnih puteva izazvane E. coli i da je verovatno na scintigrafiji bubrega ustanivljeno da desni nesto slbije ucestvuje u funkkciji , sto nije dovoljno za ozbiljniju analizu i zakljucivanje.