Postovani profesore, mozete li mi nesto reci u vezi uradjene analize krvi i urina moje supruge, pri cemu su dobijene sledece vrednosti, urin 3.7, kreatinin 181, glukoza 4.3, holesterol 3.9, trigliceridi 1.1, izgled urina bistar, zute boje, reakcija kisela, proteini u tragu, eritrociti 0, leukociti 4-6, cilindri 0, epitelne celije malo, Krvna slika Leukociti 7.1, eritrociti 4,57, sedimentacija 27/60. Supruga ima ucestano mokrenje u manjim kolicinama. Kakve je jos analize potrebno uraditi i da li je potrebno odloziti zakazano letovanje.

    Odgovoreno: 17. 08. 2008.
    • Iz pisma se vidi da kod Vase supruge posto smetnje pri mikrenju, nesto ubrzana sedinetacija i povisene vrednosti kreatinina u serumu.Mislim da je neophodno to ponoviti jos jednom, makar kreatinin u serumu, uradiiti urinokulturu, ultrazvicni pregled bubrega i konsultovati ginekologa. Mislim da nije nista hitno i da letovanje ne treba odlagati, Sa nalzima se javiiti najblizem nefrologu, koji ce proceiti da le je taj porast kreatinina u krvi znak slabljenja funkkcije bubrega ili je to biotrenutni nalaz.