Postovani Bolujem od policisticne bolesti oba bubrega i jetre. Bolest je pracena izuzetno visokim krvnim pritiskom koji vrlo tesko mogu da regulisem kada sam u stanju mirovanja (lezanje) pritisak je nizak, 107/60, kada sedim 150/95 a pri najmanjem naporu je dosta visok. Pored toga imam skokove pritiska koji su isli do 200/120. Terapija koja mi je data je Ujutru: Monopril plus 20mg, Bromazepam 3mg, Dilatrend 6.25, Lercanil 5 mg Uvece: Monopril 10mg, Bromazepam 3mg, Dilatrend 6.25, Lercanil 5 mg. Klirens kreatitina je promenljiv i ide od 45 do 90 ml Bubrezni parenhim je ocuvan najvise na levom bubregu 1.7 cm Da li postoji mogucnost da pokusam lecenje sa Vitafonom (vibro akusticnom terapijom) a da ne pogorsam zdravstveno stanje, jer zaista ne znam sta vise da pokusam. Lecim se vec 7 godina. (Stara sam 38 godina) Unapred Vam zahvaljujem

    Odgovoreno: 17. 08. 2008.
    • Poliicisticna bolest bubrega je nasledna bolest bubrega i njen klinicki tok je upravo takav, kako ga vi opisujete.Najbitnije je da dobro kontrolisete krvni pritisak, funkciju bubrega-kreatinin u serumu-i da se nezostavno javljate redovno nefrologu. Bolest je takva da ima svoj tok i tesko da je neka terapijska metoda moze izmeniti, pa ni Vitafon, a na Vama je da o tome odlucite.