Postovani, Nalazima mi je utvrdjen snizena vrijednost uree 2,2 mmol/L. Molim vas na sto to moze upucivati buduci da sam saznala da moze biti povezana sa bolestima jetre, celijaklijom i nefrotskim sindromom?

    Odgovoreno: 17. 08. 2008.
    • Snizena vrednost ureje u krvi ne predstavlja ozbiljan problem, a razloga za to ima vise, ali ni jedan nije ozbiljan. Ako su svi drugi nalazi u redu, izolovano sniženje ureje u krvi predstavlja trenutni nalaz, koji ne ukazuje ni na kakav poremećaj. Najčešće je uzrok pojacana filtracija krvi kroz bubrege, koja je najcesće fiziološka, izazvana povećanim unosom tečnosti ili hrane uopste, ili u trudnoci npr.