visoke vrednosti ureje ,kreatinina,se drugi sat 100,prisutna hematurija,usg bubrega ok,sem naznacene svetlije zone na desnom bubregu.Pacijent subjektivno bez tegoba sem gubitka apetita,umor.Urolog salje kod interniste,u kom pravcu ocekivati Th?Ps:ks bo,acidum uricum 650

    Odgovoreno: 17. 08. 2008.
    • Visoke vrednosti ureje i kreatinina u krvi zahtevaju da se pacijent odmah javi najbližem nefrologu koji ćeutvrditi tačno koliko su povišene, koji je stepen bubrežne slabosti i koja je terapija neophodna. Vi ste samo naveli da su ove vrednosti visoke, a ne i kolike su. Takodje ste naveli da povišen acidum uricum, koji može biiti uzrok oštećenja bubrega i povišenim vrednostima ureje u kreatinina.