Postovani Profesore,ja se nalazim momentalno u Njemackoj ,tamo idem redovno i na Dijalizu 3X u sedmici otprilike po cetiri sata. Moje pitanje za vas je kada bih ja dosla u posjetu u Bosnu (Bijeljina ili Tuzla) dali bih morala snositi neke troskove za dijalizu jer ovdje mi to placa Grad? Molim vas ako mozete da mi odgovorite na moje pitanje unaprijed zahvalna Jasmina

    Odgovoreno: 21. 08. 2008.
    • Pošto se radi o drugoj državi, ne mogu Vam tačno odgovoriti, ali mislim da je to apsolutno moguće. Najbolje je da se obratite Vašem osiguranju, koji bi mogao da Vam da detaljnije informacije. Takodje zavisi i od toga da li dve države, Nemačka i BIH imaju konvenciju o osiguranju pacijenata, to Vam takodje mogu reći u Vašem osiguranju. Ukoliko ne postoji konvencija, moguće je da Vi platite dijalizu, po njihovoj ceni koštanja, a da vam Vaše osiguranje nakon toga troškove nadoknadi, po povratku u Nemačku. Sve Vam to mogu objasniti u Vašem osiguranju. Najbolje je da imate uput za dijalzu i potvrdu da će snosiiti sve troškove dijaliznog lečenja, pošto nekada mogu da ispadnu i nepredevidjeni troškovi oko lečenja eventualnih komplikacija.