Postovani doktore, imam 27 god i pre nesto vise od dve godine imala sam probleme sa urinarnim infekcijama. Naime, imala sam jako pecenje posle mokrenja i ponekad bol u bubrezima. Uradila sam vise tih nalaza pre nego sto sam otisla urologu. Nalazi su se ponavljali:dosta bakterija,leukocita,epitelnih celija, i ponekad eritrociti, 1-2, i 3-4. Onda sam otisla urologu kiji je ultra zvukom video da su bubrezi i besika sasvim ok. Urinokulturom videlo se da imam e.coli. Posle odredjenog antibiotika e.coli je nestala. Ponovila sam urinok.jos par puta i nalaz je bio sterilan. Medjutim, ja povremeno imam to pecenje nakon mokrenja i ponekad(redje) imam kao otezano mokrenje-tanak mlaz obicno ujutru.Sve me to brine, posebno kada sam ovde procitala da pojava eritrocita je ozbiljna stvar! Kakvo je Vase misljenje o ovome? :-(

    Odgovoreno: 21. 08. 2008.
    • Iz piusma mogu zaključiti da je problem učestalih infekcija trenutno rešen, a pojava 2-4 eritrocita u sedimentu urina ne treba da Vas brine. Ipak, neophodo je da se javljate redovno urologu i nefrologu na kontrole, 2-3 puta godišnje, po potrebi i ranije , da svaku eventualnu narednu infekciju ozbiljno rešavate, a ako ih i dalje ima da se potraži eventualni uzrok( kamen, stenoza itd.) Neophodno je da vodite i uredan život u svakom pogledu.