Kod moje trimemesecnu Linu,pri Ekg na bubrege otkrili su da u levom bubregu vraca se moc(urina)objasnjavali su da neki kanal nije zatvoren.Rekli su da ce to valjda samo od sebi proci i srediti se kad ona malo poraste.Sada ne prima nikakvu terapiju,ali su rekli ako kaci temperaturu bez nikakve druge uzroke onda mora da se ispituje urinarni trakt. Jeli ova sostojba kod moje Line kriticna ili normalna kod malu decu,koliko je opasno i seriozno. elena-Makedonija

    Odgovoreno: 17. 08. 2008.
    • Vraćanje mokraće iz bešike u uretere može predstavljati ozbiljan problem i zato ga je neophodno redovno pratiti. To je najčeće obostrana urodjena anomalija i može se uspešno korigovati. Medjutim, pošto je kod Vašeg detteta to jedostrana pojava, dete nema tegobe(infekcije), najverovatnije da nije ništa ozbiljno i da je potrebno samo praćenje i da će se to završiti dobro. Ukoliko se posumnja na postojanje refluksa konsultovati pedijatrijskog nefrologa i urologa.