Moj decak sad ima 15 i pol meseca.Sa 7 meseci je dijagnosticirano refluks 1-2 stepena.Primamo furolin 1/8 vec 6 meseci.Jedanput nedeljno kontroliramo urinu,a do sad je imao tri put infekcije.Zanima me koliko traje lecenje,i kako se ovo leci?

    Odgovoreno: 17. 08. 2008.
    • Refluks je jedna anomalija koju treba redovno pratiiti i lečiti, lekovima ili hiruški.Pošto se kod Vašeg deteta radi o blažoj formi, verovatno će to lečenje lekovima dati dobre rezltate, ali su neophone redovne kontrole i malo duža terapija, a to zaviisi i od toga kako će se refluks ponašati na datu terapju. Na osnovu oonoga sto ste vi opisali, prognoza za tu vrstu poremećaja je dobra.