imam ihronicno oboljenje bubrega ( povisene vrednosti uree i kreatinina) aritmiju-pijem Amiodaron i visok pritisak 180\100 koji nikako da regulisem lekovima. Sobzirom na bolest bubrega sta je najbolje od lekova antihipertenziva da koristim? Imam 70 godina.

    Odgovoreno: 17. 08. 2008.
    • U Vašoj situaciji je je dobro koristiti lekove koji se koriste i za lečenje povišenog pritiska i srčanih problema. Tu spadaju tkzv. ACE inhibitori(Monopril), blokatori kalcijumskih kanala(Monodipin), lekovi za izmokravanje i drugi, tako da priitisak držite u vrednostima do 13o/80. Teško je ovako, bez pregleda i praćenja pacijenta dati najbolju preporuku, pošto je reakkcija jako individualna, ali je bitno da terapju redovno uzimate ako treba da je vaš nefrolog i izmeni, ali da priitisak bude u gore navedenim granicama.