Postovani, Prof.Dr.Kostic Imam pitanje u vezi mog oca.Primljen je kod doktora zbog jakog bola u predelu desnog bubrega,na ultrazvuku i rentgenu se nista nevidi,rezultati urina su uredu,kreatinin,urea i mokracna kiselina su u granicama normale,leukociti su 4, a eritrociti 3.4,hemoglobin 131. Doktori savetuju snimanje bubrega sa kontrastom.Postavili su diagnozu stasis renis 1sinI/II. Molim Vas da mi objasnite sta znaci ova diagnoza i po vasem misljenju sta treba preduzeti.

    Odgovoreno: 25. 05. 2007.
    • Dijagnoza "Stasis renis sin gr I-II" znači zastoj u oticanju mokraće iz levog bubrega.Brojni su razlozi za pojavu ovog zastoja,ali najčešće to bude "krupniji pesak" koji krene iz bubrega,što daje jake bolove sa te strane a često je prisutna i infekcija. Ukoliko su naalazi normalni,kao kod Vašeg oca,mislim da,bar u ovom trenutku,dubinsko snimanje sa kontrastom nije neophodno.Potrebno je sprovesti terapiju,nakon 1-2 meseca ponoviti nalaze i ultrazvučni pregled bubrega,pa tek onda odlučivati o potrebi za dubinsko snimanje.

Komentari na pitanje: #818

    • Pozdrav, kako si Možete li nam reći nešto o ovoj dijagnozi, kako se liječi? Hvala.

    • Poštovani doktore Dijagnoza mog muža je Stazne promjene III stepena u lijevom bubregu ..U sinusu desnog, anehogena struktura prečnika 12 mm..Kreatinin 173, urea 9..Molim vas da mi kažete šta to znači? Hvala