Imam jake bolove u ledjima pa sumnjam na bubrege.Imam strasne bolove i ne mogu da lezim uopste,posebno ujutru.Urin mi je ne promenjen,bar po meni se cini da se nije promenio.Moguce da je u pitanju kicma jer sam vec i u godinama[55 godina]pa mi recite na koje analize treba da idem da bi saznala tacan rezultat.Ujutru se budim otecena ako to ima znacaja,a glava ne prestaje da me boli pracena vrtoglavicom.Molim Vas odgovorite mi.Unapred hvala

    Odgovoreno: 17. 05. 2007.
    • Bolove u slabinskim predelima koje ste opisali najverovatnije ne potiču od strane bubrega, bar ne na osnovu podataka koje ste naveli u pismu. Međutim,pošto imate i otoke u jutarnjim časovima,neophodno je uraditi laboratorijske analize(SE,krvna slika,mokraća,ukupni proteini,albumini,holesterol,trigliceridi,CRP,fibrinogen,Na,K,Ca,P,alkalnu fosfatazu),ultrazvučni pregled bubrega i sa nalazima konsultovati nefrologa.