Moj problem je jak bol u predelu desnog bubrega.Bol je prisutan tako reci na svaki moj pokret.Prilikom malo duzeg stajanja ili duze setnje pocinje jak bol i kocenje desne noge.Nisam ranije imala nikakvih problema.Ovo sve je pocelo posle moje trece trudnoce.Inace imam 34god.Nadam se da cete uspeti da mi date neku dijagnozu iz ovog mog primera da bih krenula sa lecenjem.Pozdrav

    Odgovoreno: 17. 05. 2007.

    • "Bol u predelu desnog bubrega" koji imate je dosta česta pojava i ljudi prvo pomisle da potiče od bubrega.To je i normalno i prvo što treba isključiti,to je bolest bubrega. Međutim,na osnovu simptoma koji ste naveli,najverovatnije nije od bubrega već od strane slabinskog dela kičme. Vama predlažem da uradite laboratorijske analize(SE,krvna slika,mokraća,šećer,urea,kreatinin) kao i ultrazvučni pregled bubrega,obavezno!Ako je to uredno,a verujem da jeste,morate uraditi snimak slabinskog dela kičme i zatim se javiti neurologu,koji će uraditi verovatno elektro miografiju,ispitati periferne nerve(posebno n.ishiadicus)i odrediti terapiju(lekovima ali i fizikalna terapija može doći u obzir).

Komentari na pitanje: #779

    • Evo identicnog bola u desnom bubregu a moguće da je slabinski deo kičme. Prethodio mu je tremor ruku, organizma, vrata, gubitkom daha, ostrog bola u grudima.