Da ne mora doci do operacije, nekako biljnim lekovima ili necim, kako razbiti dva kamena u dva bubrega, jedan je od 6mm, drugi je od 9mm.Problem je taj kod moje majke pa ako nam nesto mozete reci o razbijanju pijenjem necega samo da bi se izbegla operacija ako je moguce.Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Kamen u bubregu ili bubrezima je kompleksan problem. Neophodna je redovna kontrola nefrologa i urologa, koji odlučuju o načinu lečenja

      Koliko je meni poznato ne postoje biljni ili bilo kakvi drugi preparati koji će »razbiti« kamen u bubregu. Kamen u bubregu treba pratiti, pa ako preti da ugrozi funkciju bubrega radi se tzv. »razbijanje« kamena u bubregu vodenim talasima (ESWL metoda) ili eventualno hirurška intervencija.