molim vas da mi preporucite prehranu namjernice koje bi mi pomogle kod povisene ureje 17 i kreatinina 3oo bolovala sam od kronicnog pijalonefritisa a sad su mi dijagnosticirali zatajenje bubrega,.na trapiji sam vec godinu dana i to; folicin ,kalcijevkarbonat,rokatol 2x tjedno te atenolol za hipertenziju . UNAPRJED ZAHVALJUJEM...

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Iz pisma se vidi da imate hroničnu bubrežnu slabost u III stadijumu i da uzimate uobičajenu terapiju. Ishrana koja se preporučuje u tom stadijumu treba da sadrži manje belančevina životinjskog porekla, što znači treba smanjiti unos mesa (posebno mladih), mleka i mlečnih proizvoda, jaja itd. To je tzv. hipoproteinska ishrana, koju će Vam najbolje preporučiti lekar specijalista higijene ishrane ili dijetetičar.