Moj brat je imao transplantaciju bubrega prije 4 mjeseca.Operacija je bila komlikovana zbog loseg stanja krvnih sudova.Pusten je iz bolnice nakon par nedjelja i evo do sada nije imao nikakvih problema.Prije par dana je osjetio bolove u lijevom krilu pluca i otezano disanje.Vracen je u bolnicu uz objasnjenje da ima upalu pluca i moguce zacepljenje krvnih sudova(tromb).Prikljucen je na infuziju koja traje 6 sati ,4 puta dnevno.Vec drugi dan . Da li su ovakve upale(kao i trombovi) ceste,koliko su opasne i sta raditi da se sprijece? Unaprijed zahvalna Sestra

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Komplikacije nakon transplantacije bubrega koje Vaš brat ima nisu tako česte, ali su ipak moguće, pogotovu upala pluća, pošto oni primenjuju lekove koji slabe odbrambenu snagu organizma (imunosupresivi). Tromboembolije pluća su redje moguće, ali ipak kod tih težih operacija su moguće i one mogu biti ozbiiljnije. Ipak, i jedna i druga komplikacija, iako su ozbiljne, mogu se uspešno lečiti.