Postovani, Da li kalijumova so moze da se koristi u ishrani svih bubreznih bolesnika?

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Kalijumova so se može koristiti u ishrani samo onda kada postoji smanjena koncentracija kalijuma u krvi iz bilo kojih razloga (lekovi, srčane, bubrežne, stomačne i druge bolesti). Prema tome samo bubrežne bolesti koje idu sa niskim kalijumom u krvi zahtevaju kalijumovu so u ishrani ili kada je neophodno izbegavati natrijum u ishrani iz bilo kojih razlogga, povišen krvni pritisak, otoci itd.