JAVLJAM SE IZ KUMANOVA.IMAM PROBLEME SA BUBREZIMA OD 1 GOD.DIJAGNOZA JE NEFROTSKI SINDROM.POCELI SMO SA PRONIZONA,A REZULTATA NIJE BILO.SADA IMAM 20 GOD.DO SADA SAM URADIO 2 PUTA BIOPSIJU I JE USTANOVLJENO-MINIMALE CHANGE.UZ PRONIZONA SAM KORISTIO I ENDOCSAN,CELCEPT I SANDIMUNE NEORAL. MOMENTALNO KORISTIM 30MG.PRONIZON SVAKI DAN I 200MG SANDIMUNE NEORAL,AL RECIDIVI UCESCUJU NA 10 DANA.MOLIO BIH VAS ZA SAVET. UNAPRED VAM ZAHVALJUJEM !

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Minimal change glomerulonefritis je bolest dečjeg uzrasta i leči se na način koji ste opisali. Ipak, trebalo bi očekivati bolje rezultate. Zbog toga se savetujte sa nefrologom, koji će Vam dati detaljnije savete, eventualno predložiti i treću biopsiju, kako bi se video broj skleroziranih glomerula. Važno je pratiti i funkciju bubrega (vrednosti ureje i kreatinina u krvi).