Postovani, Brat, 29 godina, od nedavno ima tamniju mokracu. Analizom je pronadjena ''masa'' eritrocita u istoj. Moram naglasiti da drugih simptoma, bolova i sl., nema! Uradjen je EHO abdomena - sve je u redu. Medjutim, analiza krvi - trigliceridi - 7,95! Sedimentacija 3/7. Dijagnoza jos nije postavljena, jer niko od lekara na Nefropatiji trenutno ne radi!!! Zamolila bih vas, ako je na osnovu ovih podataka moguce - na sta bi se najpre moglo posumnjati. Krv u mokraci i ovoliko povecani trigliceridi? Mozda bi vama od znacaja bilo, da je kao mali lecen od Escherichia-e coli. 1998. imao operaciju slepog creva, da bi nakon 3 dana ponovo bio operisan, jer ''sadrzaj'' nije bio uklonjen. Nakon toga, godinama stomacne tegobe, ali nalazi uredni. Izvinjavam se zbog duzine pitanja, ali vas ipak molim za pitanje s vase strane, ako bi vam od koristi bile dodatne informacije. Zahvaljujem!

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Pojava krvi u mokraći je nalaz koji zahteva detaljno ispitivanje od strane urologa i nefrologa. Potrebno je uraditi intravensku urografiju (IVU), eventuialno cistoskopiju, pa videti koja su ispitivanja dalje potrebna i koji je uzrok pojavi krvi u mokraći: tumor, kamen, upala (glomerulonefritis, TBC, itd)