molim vas da mi kazete o cemu se radi sa mojim bubrezima?imam 38 g.rezultati do saa prikupljeni su;urea4,2 kreatin79 esbocli0,15g/24h cev1,42ml/s.85.20ml/min DTPA GFRklirens levog bubrega 42.ml/min a desnog 23,3 ml/min ukupni DTPA GFR 65,4ml/min Uradjen je i PRA 3.2Cortisol 37,9Nadbubrezne zlezde su uredu.Recite mi sta dalje da radim?Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Klirens DTPA je snižen iako su vrednosti ureje i kreatinina normalne, a separatna funkcija pokazuje značajno smanjenje funkcije desnog bubrega. Zato je neophodno detaljno nefrološko ispitivanje, pre svega IVP. Javite se najbližem nefrologu u nekom od Kliničkih centara (Niš, Beograd, Novi Sad)