Moja majka ima 67 godina i ima problema sa bubrezima. Desni bubreg je smanjenih dimenyija 82x33mm jace je redukovanog parenhima deformisanog karlicnog sistema bez znakova kalkuloze i hidronefroze. U istom bubregu peripijelicna cista vel. 23 mm. Levi bubreg je normalne velicine, odrzane sirine parenhima. U istom bubregu nekoliko parapijelicnih cista od kojih je najveca 26 mm. Ovo je ultrazvucni nalaz bubrega. Molim Vas za savet. Da li je sve ovo opasno i u kolikoj meri. Unapred zahvalna cerka.

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Nalaz parapijeličnih cista na bubrezima kod osobe stare 67 godina ne predstavlja ozbiljan problem. Ipak treba uraditi laboratorijske anlaize, intravensku pijelografiju i dinamsku scintigrafiju bubrega, koje će utvrditi prirodu cis i možda ukazati na razlog umanjenja levog bubrega i njegovu funkciju.