Dali mozete mi reci koji nacin ishrane treba odrzavati za pravilno funkcioniranje transplatiranog bubrega? Postoi li nekoja dieta molim za odgovor

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Ukoliko je funkcija presadjenog bubrega zadovoljavajuća (dobre vrednosti ureje, kreatinina, klirensa kreatinina), režim ishrane može biti uobičajen, bez posebnih ograničenja. Medjutim, ukoliko postoji smanjenje funkcije presadjenog bubrega, povišen krvni pritisak, povišene vrednosti masnoće u krvi, primenjuje se isti režim, kao kod netransplantiranih bolesnika.