Postovanje, izvinite sto Vam se na ovaj nacin obracam, ali nadam se da cete mi Vi moci dati pravi savet i informaciju. Naime, moja rodjaka ima kamen u bubregu (poveci), ali se plasi operacije. Cula je za laserski metod, pa Vas ja molim za informaciju o tome koliko je to efikasno i kojoj bolnici se mogu obratiti za dalje informacije. Unapred hvala. Violeta Jovic

    Odgovoreno: 22. 04. 2007.
    • Lečenje kamena u bubregu "laserskom metodom" je moguće i,ukoliko se stručno i kvalitetno uradi,veoma je bezbedno i uspešno.Komplikacije najčešće nisu tako česte i ozbiljne. Međutim,o načinu lečenja kamena u bubregu(operacija ili "razbijanje" tzv. ESWL metodom) odlučuje urolog ili radiolog,koji to rade.Postoje određene lokacije kamena i veličina kada to laserski nije moguće pa je neophodna operacija.To se može videti na rentgenskim snimcima ili pri ultrazvučnom pregledu,pa je neophodna predhodna konsultacija sa ordinirajućim urologom.