Molila bih doktora dami kaze nesto vise o ovoj bolesti i adekvatnoj ishrani ovih bolesnika. jer sam skoro otkrila da bolujem od ove bolesti. unapred zahvalna gos. radovni posetilac vaseg sajta. super to radite.

    Odgovoreno: 22. 04. 2007.
    • Policistična bolest bubrega je nasledna bolest što znači da je neko u Vašoj familiji,od Vaših predaka bolovao od ove bolesti. Pošto je to nasledna bolest,ona se i ne može izlečiti.Međutim,dobra je stvar da je ipak otkrivena na vreme.Neophodno je adekvatno lečiti prateće bolesti,koje idu sa ovom bolešću: povišen krvni pritisak,infekcije mokraćnih puteva,krvarenje u mokraći i dr.Takođe se moraju izbegavati lekovi koji oštećuju bubrege(npr. Gentamycin).Način života i ishrane takođe usporavaju slabljenje funkcije policističnih bubrega.Izbegavati preteran fizički napor,preveniranje infekcija,a ako je bubrežna funkcija oslabljena(povišena urea i kreatinin u krvi)smanjiti unos belančevina životinjskog porekla u ishrani.